Erkekler yatakta neden güvensizdir?

Erkekler yatakta neden güvensizdir?

Erkekler yatakta neden güvensizdir?

İster sıradan bir kaçamak, ister uzun süreli bir partner, ister yeni başlayan biri veya bir uzman olsun, konu seks olduğunda herkes kendini güvensiz hissedebilir. Erkekler için, pornodaki yanıltıcı görüntüler veya arkadaşlarının övünmeleri, performans gösterme baskısını artırabilir. Bu yazıda, bir erkek olarak karşılaşabileceğiniz bazı güvensizliklere bakıyoruz, böylece onlarla daha iyi başa çıkabilirsiniz.

İlk defa

Biriyle ilk kez aynı yatağı paylaştığınız zaman göz korkutucu olabilir. Endişelenmeye başlayabilirsiniz; ya kendini iyi hissetmiyorsa? Ya ne yapacağınızı bilmiyorsanız? Belki de partnerinizin yanında çıplak kalmakta zorlanıyorsunuz veya çıplak vücudunuzun güzel sayılmayacağından endişe ediyorsunuz.

Seksin biraz ürkütücü gelmesi çok doğal . Herkesin bu endişeleri yanında taşıdığını, ancak kimsenin bunu düşünmediğini, biriyle yatağa dalarlar.

Size neyin iyi geldiğini henüz keşfetmemiş olmanız da eğlencenin bir parçası! Bu yüzden zorlamaya çalışmayın, olumsuz düşüncelerden kaçının ve serbest bırakın. Neyin iyi olduğunu ve neyin iyi olmadığını birbirinize bildirin. Rahat bir atmosfer yaratın, gerekirse ışıkları kısın ve sakin olun. İkiniz de savunmasızsınız ve bu işte birliktesiniz.

Performans sorunları

Düzenli olarak kendinizden veya partnerinizden önce geliyorsanız, bu bir ilişkide hayal kırıklığı kaynağı olabilir. Neyse ki, bu sorunu çözmenin birkaç yolu var…

Örneğin mastürbasyon sırasında dur-kalk tekniğini kullanarak boşalmayı geciktirmek için kendinizi eğitebilirsiniz . Orgazmda büyük rol oynayan pelvik taban kaslarınıza da odaklanabilir veya Kegel egzersizleri yapabilirsiniz . Son olarak orgazmı geciktiren prezervatifler de bir seçenektir.

Ama bunun tersi de yaygındır. Ne kadar istesen de penisin işbirliği yapmayabilir. Bu, ön sevişme eksikliğinden kaynaklanabileceği gibi stres, yorgunluk, ilaç kullanımı veya aşırı alkol gibi tamamen farklı faktörlerden de kaynaklanabilir.

Bu size olduğunda, oldukça serseri olabilir . Ancak herkes gibi, hangi koşullar altında yaptığınızı ve uyarılmadığınızı keşfetmeniz gerekir ve vücudunuzun ne yaptığı üzerinde sınırlı kontrolünüz vardır.

Farklı tercihler

Her zaman inisiyatif alan siz misiniz? Yoksa partnerinizin libidosu sizinkinden çok daha mı güçlü? Partneriniz yüksek sesle inlemeyi severken siz sessiz kalmayı tercih edebilirsiniz. Yoksa siz bunu hiç istemezken eşiniz sizi tepeden tırnağa hıçkırıklarla mı kaplamayı seviyor?

Dönüşler ve çıkışlar, bükülmeler ve tuhaflıklar gelince, herkes farklıdır. Geldikçe birbirinizi kabul etmeniz önemlidir. Varsayımlarda bulunurken dikkatli olun; birinin tercihlerinin ne olduğunu her zaman söyleyemezsiniz. Ve partnerinizi neyin ateşli yaptığını bilmiyorsanız, bunu tahmin edemezsiniz.

Bu nedenle, sadece sizi heyecanlandıran şeyler hakkında değil, aynı zamanda rahat olmadığınız şeyler hakkında da sorular sorun ve birbirinize yardım etmeye çalışın . Birbirinizle yarı yolda görüşün ve gerekirse önceden de bazı anlaşmalar yapın.

En büyük yanılgı

Penis büyüklüğü birçok erkek için önemli bir konudur. Bunu genellikle erkekliklerinin bir yansıması olarak görürler ve hatta bazıları bunun seksi tatmin için belirleyici faktör olduğunu düşünür. Bu tür fikirler kendinizi güvensiz ve utanmış hissetmenize neden olabilir, ancak utanılacak bir şey yok!

Çoğu erkek , ortalama bir penisin ne kadar büyük olduğuna ve bir doruğa ulaşmak için gerçekten ne gerektiğine dair çarpık bir görüşe sahiptir. Aslında, penisinizin uzunluğu en önemli faktör olmaktan çok uzaktır – sadece kim olduğunuz veya ne kadar erkeksi olduğunuz açısından değil, aynı zamanda birbirinizi ne kadar iyi tatmin edebileceğiniz açısından da.

“Çoğu erkek , ortalama bir penisin ne kadar büyük olduğu ve bir doruğa ulaşmak için gerçekten ne gerektiği konusunda çarpık bir görüşe sahiptir.”

Çok daha önemli olan şey , partnerinizi dinleyebilmeniz ve ona yanıt verebilmenizdir. Örneğin, ne kadar ön sevişmenin gerekli olduğunu hissedebiliyorsanız, bu çok yardımcı olur. Ve çok küçük bir penise sahip olsanız bile, birbirinize zevk vermek için geniş bir olasılık yelpazesi vardır. Her şey sahip olduklarınla ​​ne yaptığınla ilgili.

Sonuncu ama bir o kadar önemli…

İkiniz de çocuk sahibi olmak istemiyorsanız, her zaman prezervatif kullanınSadece hamilelik şansını önemli ölçüde azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi CYBE’lere karşı korumanın da tek yoludur. Prezervatifler yırtılabilir veya kayabilir, bu nedenle doğru boyutu kullanmanız çok önemlidir . Önce güvenlik!

Kendiniz hakkında hala güvensiz hissediyorsanız, bir uzmanla konuşmanız önerilir Aile hekiminize, bir seksologa veya bir psikologa başvurabilirsiniz. İlk adımı atmak savaşın yarısıdır.

Bir şey hakkında (gizlice) güvensiz misiniz? Bununla nasıl başa çıkacağınızı duymak isteriz!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Saklı Sepet'e hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?