Kegel Vajina Egzersiz Topları’nın kadın sağlığı için 5 faydası

Kegel Vajina Egzersiz Topları’nın kadın sağlığı için 5 faydası

Bakın, en sevdiğiniz sosyal ağın ve Kegel Vajina Egzersiz kadın sağlığı için temel faydalarını gösteren bir videonun göründüğünü açın.

Bu videoda sakin bir yüze sahip bir kız, müziğin ritmine göre kasılmaları yapması için ona rehberlik ediyor: hızlandığında ritme eşlik etmelidir. Eğlenceli görünmüyor mu?

Bu uygulama çok yeni değil. Kegel sağlık yararları ve yaşam kadın kalitesini sağlayabilir ve giderek daha popüler hale geliyor antik bir tekniktir. 

Zira vajinal kasları güçlendirmeye yönelik egzersizler idrar kaçırmayı önleyecek, bölgenin kaslarını güçlendirecek, bu yazıda size göstereceğimiz diğer faydaların yanı sıra benlik saygısını önemli ölçüde artıracak .

1 – Kendini tanıma

Kendi bedeninizi bilmekten daha harika bir şey var mı? Sınırlarınız ve potansiyeliniz? Kegel Vajina Topları, pelvik bölge kasları üzerinde tam bir hakimiyet kazanarak kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

Kendini tanıma, cinsel ilişki sırasında, yani daha yoğun orgazm sırasında vajinal kasların daha fazla kontrolüne izin verir . Bunun nedeni, vajinaya kan akışının yüksek olması ve bu da bölgenin hassasiyetini artırmasıdır.

Bu daha çok zevk demektir! Diğer bir deyişle cinsel ilişki performansı önemli ölçüde iyileşir. Ayrıca Kegel Vajina Topları, hareketlerinin neden olduğu libido artışı, harika orgazmları olanların o güzel cildini sağlayabilir.

2 – Cinsel ilişkilerde önemli gelişme

Partner sadece Kegel Vajina Topları, ile kazanır, çünkü diğer faydalara ek olarak erken boşalmayı geciktirir. 

Doğru: kadınlar bu süreçte yardımcı olabilir ve yardım etmelidir. Sevmek? Seks sırasında vajinayı kasılmak, ilişkinin ritmini korumak ve cinsel ilişkiye devam etmek için boşalmadan önce durma anını tanımlamak.

Eş-duygusal ilişkilerde Kegel Vajina Topları, süper bir işlevi vardır. Vajina önemli ölçüde kayganlaştıkça hareketler daha akıcı ve daha zevkli hale gelir.

Ek olarak, Kegel Vajina Topları uygulaması için Tay topları , özel vibratörler ve vajinal koniler ile mümkün olan birkaç seks oyunu vardır . Çiftin eğlencesi için her şey geçerli.

3 – Adet kramplarının azalması

Adet krampları, döllenmiş yumurtayı almadıktan sonra rahimdeki istemsiz kasılmalardan dolayı etrafını saran tabakayı dışarı atmak için meydana gelir. 

Adet döneminde kadınlara zulmeden ve ponpon hareketleriyle yumuşatılabilen can sıkıcı küçük bir ağrıdır, bu kasılmalar üzerinde daha fazla kontrol sağlarlar.

Bu yeterli değilmiş gibi, Kegel Vajina Topları hormonal regülasyonu ve kan akışını iyileştirmeye devam ederek adet döneminin yoğunluğunu ve günlerini azaltır.

Muayenehanenin adet dönemindeki kadınlar için tek kontrendikasyon, kaçınılması gereken aksesuar kullanımı ile ilgilidir. 

Bu enfeksiyonları önlemek ve hijyeni korumak içindir. Seks oyuncakları kullanılıyorsa paylaşılmamalıdır.

Öte yandan, hamile kadınlar için, her zaman tıbbi rehberlik altında, hamileliğin üçüncü ayından itibaren Kegel Vajina Topları uygulaması önerilmektedir.

Hamileliğin diğer aşamalarında kasların güçlendirilmesi doğum sırasında kasılmalara çok yardımcı olur ve bebeğin çıkışını kolaylaştırır. Doğum sonrası dönemde, samimi jimnastik ile rahatsızlık da hafifletilir.

Artık menopoz dönemindeki kadınlar için pompoirizm, vajinal kuruluk, libido azalması ve seks sırasında ağrı gibi semptomlara yardımcı oluyor.

4 – İdrar kaçırmanın önlenmesi

Hiçbir şekilde, dişi organizmanın tamamı zamanla ve yerçekimi kuvvetiyle acı çekiyor. Ve vajinada da durum farklı değil. Bu bölgede, özellikle ileri yaşlarda daha büyük bir gevşeklik yaşamak çok yaygındır.

Her vücut geliştirme egzersizi gibi Kegel Vajina Topları vajinanın sarkmasını önler ve tedavi eder, pelvik taban organlarını güçlendirir ve sürdürür.

Bununla birlikte, kasların sarkması nedeniyle oluşan idrar kaçırma daha uzak bir sorun haline gelir ve gülme, hapşırma veya egzersiz gibi gündelik durumlarda çişin o utanç verici durumundan kaçınır.

5 – Vajinismustan kaynaklanan ağrıda azalma

Cinsel ilişki sırasında ağrı, psikolojik de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı üretilebilir. Ancak bazı kadınlarda bu, vajinismus adı verilen istemsiz bir kasılma nedeniyle olabilir.

Kadın sağlığını etkileyen ve bu ağrıların ve rahatsızlıkların azalmasına neden olan hastalıklarla mücadele etmek için bir kez daha Kegel Vajina Topları sahneye çıkıyor, daha fazla kayganlık, hareketlerin daha fazla kontrol edilmesi ve gelişmiş libido getiriyor.

Bu nedenle, Kegel Vajina Topları uygulaması tamamen iyidir ve biraz daha fazladır ve yine de internette bulunan kurslarda ve atölyelerde öğrenilebilir .

Bir dizi izlerken, bankada, kulüpte ve hatta size müziğin ritmindeki hareketleri ve kasılmaları öğreten videoları izlerken antrenman yapabilirsiniz. 

Kadın sağlığı için önemli bilgileri yaymak için bu makaleyi sosyal ağlarınızda paylaşmayı unutmayın.

Kegel Vajina Topları uygulamasına yardımcı olabilecek ve sağlık yararlarını artırabilecek bir dizi harika ürün var. Web sitemizi keşfedin ve blogumuzda tabular olmadan ve gizem olmadan seks hakkında daha fazla bilgi edinin .

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba,
Saklı Sepet'e hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabilirim?